Zyrtari i lartë britanik viziton Kosovën, premton mbështetje

unnamed-file-3366

zyrtari-i-larte-britanik-viziton-kosoven,-premton-mbeshtetje

zyrtari-i-larte-britanik-viziton-kosoven,-premton-mbeshtetje

Drejtori i Përgjithshëm i Britanisë së Madhe për Evropë, Peter Wilson, u takua sot me zëvendëskryeministrin e vendit, Besnik Bislimin dhe ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Wilson tha se me Bislimin dhe Gërvallën folën për çështje të brendshme dhe ato rajonale.

“Ne mbetemi të përkushtuar ndaj marrëdhënieve tona të gjata dypalëshe dhe do të vazhdojmë të mbështesim stabilitetin dhe prosperitetin afatgjatë të Kosovës”, thuhet në njoftimin e Wilson.