Vdes këngëtari i njohur në moshën 31 vjeçare

unnamed-file-4590

Ndërron jetë në moshën 31 vjeçare këngëtari dhe producenti amerikan.

Këngëtari dhe producenti i “Def Jam”, August 08, me emrin e vërtetë Ray Davon Jacobs, ka vdekur në moshën 31-vjeçare.

Jacobs, i cili gjithashtu performoi nën August Grant dhe punoi me DJ Khaled dhe Justin Bieber gjatë gjithë karrierës së tij, vdiq më 26 gusht.

Ish-labeli i tij diskografik “88rising” lëshoi një deklaratë: “Me pikëllim të madh njoftojmë humbjen e Ray Jacobs, i njohur gjithashtu si August 08”.

Ai vazhdoi: “Faleminderit që keni qenë një mentor i mrekullueshëm dhe një mik i palëkundur gjatë gjithë këtyre viteve”.

Tutje thuhet: “Ne jemi përgjithmonë mirënjohës ndaj jush dhe gëzimit që sollët në çdo dhomë, përmes çdo kënge”.

“Do të na mungosh shumë, të duam August 08”, përfundon shkrimi.

Jacobs, i cili bashkë-shkruajti “Sorry” për hitin e Bieber dhe DJ Khaled, “I’m the One”, u kujtua gjithashtu nga shumë yje të tjerë.

Përveç punës me muzikantë të tjerë dhe shkrimit në Javën e Modës nga Wale dhe G-Eazy, Jacobs publikoi tre nga albumet e tij.

Jacobs ka lindur në Los Angeles më 2 janar të vitit 1991.