Të hënën Osmani shkon në Tiranë, pritet nga presidenti Bajram Begaj

unnamed-file-78

te-henen-osmani-shkon-ne-tirane,-pritet-nga-presidenti-bajram-begaj

te-henen-osmani-shkon-ne-tirane,-pritet-nga-presidenti-bajram-begaj

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të vizitojë më 4 shtator Shqipërinë me ftesë të Presidentit Bajram Begaj.

Osmani do të pritet me një ceremoni shtetërore në ambientet e Presidencës.

Teksa na ndajnë dy ditë nga vizita e saj në Shqipëri është bërë publike dhe agjenda e vizitës

10:00 – Ceremonia Zyrtare e Mirëseardhjes në Institucionin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë.

Vijohet me takimin mes dy Presidentëve dhe më pas takimin e zgjeruar mes delegacioneve.

11:40 – 12:05 Konferencë për shtyp e dy presidentëve.

Përgjatë qëndrimit në Shqipëri, Presidentja Osmani ka parashikuar edhe takime të tjera të nivelit të lartë.

Kjo është vizita e parë e Presidentes së Kosovës që nga koha kur kreu i shtetit Bajram Begaj mori detyrën. /euronews.al/