Selmanaj: Për ne është e papranueshme qasja e Kurtit ndaj aleatit tonë kryesor

unnamed-file-1752

selmanaj:-per-ne-eshte-e-papranueshme-qasja-e-kurtit-ndaj-aleatit-tone-kryesor

selmanaj:-per-ne-eshte-e-papranueshme-qasja-e-kurtit-ndaj-aleatit-tone-kryesor

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, e ka kritikuar qasjen e kryeministrit Albin Kurti ndaj shteteve aleate duke përfshirë edhe ShBA-në.

Në Rubikon të Klan Kosovës, ai ka theksuar se për të ka qenë e pa imagjinueshme që të vjen në pushtet një qeveri e cila sanksionohet, qoftë me masa financiare dhe të tjera.

“Për mua ishte e papranueshme qasja e Albin Kurtit ndaj aleatit kryesor, me i thënë na atë kohë se qasja jote është naive sekretarit Blinken, me e kritiku qasjen e Hill në Beograd, të Escobar dhe të Hovenier shpesh herë në Kosovë. Ishin gabime strategjike që i shkonin përshtati Serbisë”, ka thënë Selmanaj.