Rukiqi i LDK-së e pyet Kurtin: Kryeministër, sa kat Dubrava?

unnamed-file-2804

rukiqi-i-ldk-se-e-pyet-kurtin:-kryeminister,-sa-kat-dubrava?

rukiqi-i-ldk-se-e-pyet-kurtin:-kryeminister,-sa-kat-dubrava?

Berat Rukiqi nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas aksionit të sotëm të Policisë e Prokurorisë që ka vënë në pranga tre persona, dy zyrtarë të MTI-së së Rozeta Hajdarit dhe Ridvan Muharremin e “Bukë e Zemër”.

Rukiqi e ka pyetur Kurtin se sa kate duhet të ketë burgu i Dubravës, duke thënë se me gjasë nuk do të mjaftojnë 12.

“Kryeministër,

Sa kat Dubrava?

Me gjasë, nuk mjafton 12”, ka shkruar Rukiqi.