Rashiq: Kemi dëshmi që BE-ja ka qenë e njëanshme në dialog

rashiq:-kemi-deshmi-qe-be-ja-ka-qene-e-njeanshme-ne-dialog

rashiq:-kemi-deshmi-qe-be-ja-ka-qene-e-njeanshme-ne-dialog

rashiq:-kemi-deshmi-qe-be-ja-ka-qene-e-njeanshme-ne-dialog

Ministri për Kthim dhe Komunitete Nenad Rashiq, ka thënë se ka dëshmi që në disa raste Bashkimi Evropian, ka qenë e njëanshme në dialog.

“Kush e konsideroi Vuçiqin si bashkëpunëtor i mirë? , pikërisht Bashkimi Evropian. Këto janë fakte”, tha Rashiq.

Këto deklarime ai i bëri gjatë një interviste në Tëvë 1.

Rashiq foli edhe rreth sanksoneve që BE-ja i ka vendosur Kosovës.

Ai tha se vet kishte qenë viktimë e këtyre masave.

“Dikur në qershor, të dielën kemi shkuar në Bruksel, pastaj të hënën dhe të martën kemi pasur takime për herë të parë si ministër për komunitete dhe kthim, më besoni që të premten pasdite na u është anuluar takimi. Do të thotë unë jam “viktima” e parë e sanksioneve”, tha ai.