Prishtinë: Arrestohen 3 persona, iu gjeten 53 qese me marihuanë

unnamed-file-910

prishtine:-arrestohen-3-persona,-iu-gjeten-53-qese-me-marihuane

prishtine:-arrestohen-3-persona,-iu-gjeten-53-qese-me-marihuane

Policia ka arrestuar te të dyshuar pasi gjatë iu janë gjetur 53 qese të mbushura me marihuanë me peshë 118.5 gram.

Sipas policisë, gjatë kontrollit tek banesa e të dyshuarve, janë gjetur dhe sekuestruar tre telefona, 6 mijë e 500 euro, 50 funte dhe 210 franga.

“Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh.