Presidentja Osmani viziton Istogun, publikon video nga atje

unnamed-file-242

presidentja-osmani-viziton-istogun,-publikon-video-nga-atje

presidentja-osmani-viziton-istogun,-publikon-video-nga-atje

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka treguar se është duke realizuar një vizitë në Istog.

Osmani përmes një psotimi në profin e saj në rrjetin social Facebookk, ka thënë se Istogu është ndër komunat më të bukura në Kosovë, derisa ka pohuar se sot ka një agjendë të ngjeshur.

“Përshëndetje për të gjithë nga burimi i Istogut, një prej komunave më të bukura që ka Kosova. Po vazhdojmë me ciklin e vizitave nëpër komuna, ku sot do të kemi një agjendë të ngjeshur përkundër vapës së madhe. Por siç po e shihni bjeshkët e jashtëzakonshme dhe uji i burimit të Istogut krijojnë freski dhe i japin kësaj komune një bukuri të jashtëzakonshme”, thotë Osmani në video.

Presidentja ka theksuar se bukuritë natyrore duhet t’i promovojnë dhe t’i mbështesin, ajo tutje ka shtuar se do të ketë takim me kryetarin e Istogut, me mërgimtarë dhe po ashtu do të ketë vizita në fshatra./Front Online