Presidentja Osmani takohet me Alice Albright

🇽🇰

presidentja-osmani-takohet-me-alice-albright

presidentja-osmani-takohet-me-alice-albright

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeshefen ekzekutive të MCC-së, Alice Albright.

Këtë e ka bërë të ditur vet presidentja përmes një shkrimi në “X”.

“Programi historik Kosova Compact, investimi më i madh i sektorit energjetik në vendin tonë, padyshim që do të ndihmojë në ndërtimin e një të ardhmeje energjetike të qëndrueshme dhe inovative”, ka shkruar Osmani.

An excellent meeting with @MCC_CEO Alice Albright on the pivotal role @MCCgov is playing in 🇽🇰’s energy transition.

The historic Kosovo Compact program, the largest energy sector investment in our country, will undoubtably help build a resilient and innovative energy future. pic.twitter.com/UcZh39qwJo

— Vjosa Osmani (@VjosaOsmaniPRKS) September 18, 2023