Presidentja Osmani ndërpret vizitën zyrtare në New York, shkaku i zhvillimeve në veri

unnamed-file-2967

presidentja-osmani-nderpret-viziten-zyrtare-ne-new-york,-shkaku-i-zhvillimeve-ne-veri

presidentja-osmani-nderpret-viziten-zyrtare-ne-new-york,-shkaku-i-zhvillimeve-ne-veri

Një rreshter i Policisë së Kosovës ka mbetur i vrarë dhe një polic është plagosur si pasojë e të shtënave me armë nga grupet kriminale në veri të Kosovës.

Rasti ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit, në Banjska të Leposaviqit.

Si shkak i kësaj presidentja e vendit Vjosa Osmani ka anuluar të gjtiha aktivitetet në New York.

Lajmin e ka bërë të ditur këshilltari për emdia, Bekim Kupina

“Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë zyrtare në New York, shkaku i zhvillimeve në veri të vendit, i ka anuluar të gjitha aktivitetet e parapara për të hënën dhe të martën në New York, dhe qysh sot do të niset për në Kosovë”, ka thënë ai./Front Online