Policia gjen aktivizuesin e mjetit shpërthyes në Zveçan

unnamed-file-3611

policia-gjen-aktivizuesin-e-mjetit-shperthyes-ne-zvecan

policia-gjen-aktivizuesin-e-mjetit-shperthyes-ne-zvecan

Policia e Kosovës, të mërkurën mbrëma ka gjetur aktivizuesin e mjetit shpërthyes në Zveçan.

Kështu ka bërë të ditur për Front Online, Zëvendësdrejtori i Policisë në veri të Mitrovicës, Veton Elshani, i cili tha se nuk është një shpërthim i madh dhe se ka të bëj me një pjesë të një mjeti.

“Policia ka gjetur një pjesë të mjetit shpërthyes. Motori që dërgon predhën deri në një vend. Predha ka shpërthyer, motori ka mbete”, tha ai.