Pas 18 vitesh martesë, kryeministri i Kanadasë ndahet nga gruaja

unnamed-file-1

pas-18-vitesh-martese,-kryeministri-i-kanadase-ndahet-nga-gruaja

pas-18-vitesh-martese,-kryeministri-i-kanadase-ndahet-nga-gruaja

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau dhe gruaja e tij Sophie Gregoire Trudeau vendosin të ndahen pas 18 vitesh martesë. Në një deklaratë të shkurtër të bërë nga zyra e kryeministrit në Instagram, thuhet se pas “shumë bisedash kuptimplota dhe të vështira” dyshja “kanë marrë vendimin për t’u ndarë”.

Çifti tha se do të mbeten “një familje e ngushtë me dashuri dhe respekt të thellë” në një postim në Instagram.