Parashikimi i motit për të martën

unnamed-file-2869

parashikimi-i-motit-per-te-marten

parashikimi-i-motit-per-te-marten

Për të martën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë, njofton Meteo Kosova.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në rajonin e Gjakovës pritet kohë pas kohe të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-42 km/h.

Temperaturat do të shënojnë ngritje, me minimale që do të luhaten prej 11 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 30 deri në 33°C. /Front Online