Parashikimi i motit për ditën e sotme, vranët dhe me reshje shiu

unnamed-file-203

parashikimi-i-motit-per-diten-e-sotme,-vranet-dhe-me-reshje-shiu

parashikimi-i-motit-per-diten-e-sotme,-vranet-dhe-me-reshje-shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende reshje shiu.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-25 gradë Celsius.

Në Prishtinë temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13 dhe 20 gradë Celsius.

Ndërkaq, në Pejë temperaturat do të sillen ndërmjet 15 dhe 22 gradë, në Prizren ndërmjet 16 e 25 gradë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriu me shpejtësi 1-7m/s./Front Online