Osmani takon Presidentin e Kenisë, u diskutua për mundësinë e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve

unnamed-file-2744

osmani-takon-presidentin-e-kenise,-u-diskutua-per-mundesine-e-bashkepunimit-ekonomik-mes-dy-vendeve

osmani-takon-presidentin-e-kenise,-u-diskutua-per-mundesine-e-bashkepunimit-ekonomik-mes-dy-vendeve

Në kuadër të vizitës së saj në ShBA, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka zhvilluar takim edhe me presidentin e Kenias, William Ruto.

Teksa ka ndarë pamje nga takimi me të, Osmani tha se me Ruton kanë diskutuar thellimin e marrëdhënieve midis dy vendeve tona.

“Mezi presim ndërmarrjen e hapave të përbashkët që do t’i afrojnë tutje vendet dhe popujt tanë”, është shprehur ajo.