Osmani pritet me ceremoni shtetërore në Kroaci

unnamed-file-572

Presidentja Vjosa Osmani është pritur me ceremoni në Kroaci nga homologu i saj, Zoran Milanoviq.

Siç ka njoftuar Presidenca, fokus i diskutimeve do të jetë thellimi i mëtejmë i raporteve bilaterale dhe zhvillimet e fundit në vend dhe rajon.

Në agjendë të vizitës së Presidentes Osmani në shtetin kroat është edhe takimi me kryeministrin Andrej Plenković, si dhe kryetarin e Parlamentit kroat, Gordan Jandroković.

Në kuadër të kësaj vizite zyrtare, Presidentja Osmani do të ketë vizitë edhe në komunën e Rijekës, ku ndër të tjera, do të takohet me komunitetin shqiptar në këtë komunë.