Osmani: Presidenca hapi dyert e saj për kërcimtarë nga e gjithë bota

unnamed-file-816

osmani:-presidenca-hapi-dyert-e-saj-per-kercimtare-nga-e-gjithe-bota

osmani:-presidenca-hapi-dyert-e-saj-per-kercimtare-nga-e-gjithe-bota

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar se ajo i ka hapur dyert e presidencës për kërcimtarë nga e gjithë bota.

Më tej presidentja ka thënë se qëllimi i këtij është që bashkojnë njerëzit për të festuar diversitetin.

“Sot, Presidenca hapi dyert e saj për kërcimtarë nga e gjithë bota. Shfaqjet e tyre magjepsëse vërtetojnë fuqinë unifikuese të kulturës dhe artit”, ka theksuar Osmani.

Tutje ajo, ka thënë se është e lumtur kur e sheh këtë festival.

“E lumtur kur shoh ngjarje si festivali i të porsalindurve që bashkojnë njerëzit për të festuar diversitetin”,ka përfunduar presidentja e Kosovës.

Today, the Presidency opened its doors to dancers from across the world.

Their captivating performances truly highlight the unifying power of culture and arts.

Happy to see events like the Newborn festival bring people together to celebrate diversity. pic.twitter.com/Y5nqmvfskL

— Vjosa Osmani (@VjosaOsmaniPRKS) August 11, 2023