Osmani për takimet me mërgimtarët: Kosova është shtëpi e tyre

unnamed-file-4788

osmani-per-takimet-me-mergimtaret:-kosova-eshte-shtepi-e-tyre

osmani-per-takimet-me-mergimtaret:-kosova-eshte-shtepi-e-tyre

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar pjesëtarë të mërgatës sonë në zyre e nëpër komuna të ndryshme.

Osmani tha se mërgata jonë janë frymëzim me rrëfimet e tyre dhe me lidhjet e pathyeshme me Kosovën e si kontributdhënës të pashoq, thuhet në njoftimin e zyrës së presidentes.

“Kosova është shtëpi e tyre ndaj secili nga ta është duke bërë shumë që shteti ynë të ecë përpara. Sa më afër nesh mërgata, më e zhvilluar dhe më e fuqishme Kosova”, tha Presidentja Osmani.