Osmani: Institucionet tona dhe ShBA-të e kanë një qëllim, shtensionimin në veri

unnamed-file-629

osmani:-institucionet-tona-dhe-shba-te-e-kane-nje-qellim,-shtensionimin-ne-veri

osmani:-institucionet-tona-dhe-shba-te-e-kane-nje-qellim,-shtensionimin-ne-veri

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Jeffrey Hovenier.

Osmani dhe Hovenier, diskutuan për dialogun Kosovë-Serbi dhe për zhvillimet në vend.

E para e vendit tha se institucionet tona dhe ShBA-të e kanë një qëllim, shtensionimin e situatës në veri.

“Në takim u diskutua edhe për vazhdimin e bashkërendimit me partnerët”, tha Osmani.