Një i vdekur nga plagosja në “Bon Vivant”, mbi dhjetë të plagosur

unnamed-file-811

Një person i cili kishte marrë plagë në të shënat e mbrëmbshme në një kafiteri të Prishtinës, “Bon Vivant”, ka ndërruar jetë.

Lajmin për Front Online e ka konfirmuar shefi i repartit intensiv në QKUK, Shaqir Uka.

Front Online ka provuar të kontaktojë edhe me Drejtorin e Klinikës Emergjente, Naser Syla.

I njëjti nuk ka dhënë përgjigje ndonëse mbrëmë pas mesnate, kishte deklaruar për media se shtatëmbëdhjetë persona kanë mbetur të lënduar pas të shtënave me armë.

“Krejt i kemi 17 të lënduar. 7 janë me armë zjarri kurse 10 janë me lëndime të tjera, me xhama ose mjete të tupitura. Të gjithë janë në gjendje stabile, ndërsa njëri është në sallë të operacioni dhe është në rrezik për jetë. Ndërsa, prej këtyre gjashtë të tjerëve, një nga ta pret që të hyjë në sallën e operimit, por gjendja e tyre është stabile. Mosha e pacientëve sillet prej vitit 1984 deri në 2003”, ka deklaruar pas mesnatës Syla.