Musliu reagon pas vendimit për Klan Kosovën: Liria e mediave është e garantuar me Kushtetutë

unnamed-file-2253

musliu-reagon-pas-vendimit-per-klan-kosoven:-liria-e-mediave-eshte-e-garantuar-me-kushtetute

musliu-reagon-pas-vendimit-per-klan-kosoven:-liria-e-mediave-eshte-e-garantuar-me-kushtetute

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë që të mos ia pranoj ankesën Klan Kosovës, rrjedhimisht ta lë në fuqi pezullimin e licencës së këtij biznesi.

Musliu ka publikuar një fotografi para mediave që ndodhën në një konferencë dhe ka shkruar se, liria e mediave është e garantuar me Kushtetutë.

“Liria e mediave është e garantuar me Kushtetutë!” – ka shkruar Musliu.