Moti sot, vranët dhe me diell

moti-sot,-vranet-dhe-me-diell

moti-sot,-vranet-dhe-me-diell

moti-sot,-vranet-dhe-me-diell

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me diell.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23gradë Celsius.

Në Prishtinë temperaturat do të sillen nga 12 gradë ato minimale deri në 20gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga juglindja dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s./Front Online