Moti sot në Kosovë, me vranësira dhe intervale dielli

unnamed-file-640

moti-sot-ne-kosove,-me-vranesira-dhe-intervale-dielli

moti-sot-ne-kosove,-me-vranesira-dhe-intervale-dielli

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se moti sot do të jetë me vranësira dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmje 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius.