Moti sot me diell e vranësira

moti-sot-me-diell-e-vranesira

moti-sot-me-diell-e-vranesira

Sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperatura minimale parashihet të lëvizë mes 11-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalja e ditës 24-27 gradë.