Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët

unnamed-file-2455

moti-sot-me-diell-dhe-pjeserisht-i-vranet

moti-sot-me-diell-dhe-pjeserisht-i-vranet

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas IHK-së, pos reshjeve ka mundësi të ketë edhe zbrazje elektrike.

“Mot kryesisht i ngjashëm me ditën e martë, por vranësirat do të jenë më të theksuara dhe vende-vende, pos reshjeve ka mundësi të ketë edhe zbrazje elektrike, si pasojë e konveksionit në troposferë. Sa i i përket gjendjes termike, ajo mbetet pothuaj e njëjtë me ditën e martë, përpos në vlerat e minimaleve që parashihet të ketë ngritje”, thuhet në njoftimin e IHK-së.