Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët

unnamed-file-925

moti-sot-me-diell-dhe-pjeserisht-i-vranet

moti-sot-me-diell-dhe-pjeserisht-i-vranet

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas njoftimit të IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtesi 1-5m/s./Front Online