Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët

moti-sot-me-diell-dhe-pjeserisht-i-vranet

moti-sot-me-diell-dhe-pjeserisht-i-vranet

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranër.

Sipas këtij instituti, temperaturat maksimale të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius.

“Mot me diell dhe pjeserisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.