Mot me diell, sot dita më e nxehtë e javës së fundit të korrikut

unnamed-file-1407

mot-me-diell,-sot-dita-me-e-nxehte-e-javes-se-fundit-te-korrikut

mot-me-diell,-sot-dita-me-e-nxehte-e-javes-se-fundit-te-korrikut

Në Kosovë sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vapë. Parashihet të jetë dita më e nxehtë e javës së fundit të korrikut.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius , ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 33-39 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë drejtimesh të ndryshme.