Mori gjobë nga Policia, qytetari ia publikon fotografinë policit me përmbajtje urrejtjeje

unnamed-file-910

mori-gjobe-nga-policia,-qytetari-ia-publikon-fotografine-policit-me-permbajtje-urrejtjeje

mori-gjobe-nga-policia,-qytetari-ia-publikon-fotografine-policit-me-permbajtje-urrejtjeje

Policia e Kosovës ditën e premte ka dënuar një shofer, por që ky i fundit pastaj ia ka publikuar një fotografi në Facebook, ku mbishkrimi sipër fotografisë ka pasur përmbajtje të nxitjes dhe urrejtjes ndër fetare.

Rasti ka ndodhur në fshatin Arllat të Drenasit.

“I dyshuari m/k pasi është gjobitur nga zyrtari policor, i njëjti ka publikuar në Facebook një foto të zyrtarit policor dhe një përshkrim me përmbajtje të nxitjes dhe urrejtjes ndër fetare. Me vendim të prokurorit rast shkon në procedurë të rregullt”.