Milani arrin marrëveshje me këtë lojtar, i mungon vetëm me ekipin e tij

unnamed-file-48

Mesfushori i Valencias, Yunus Musah ka rënë dakord për kushtet personale me Milanin, por bisedimet mes dy klubeve janë ende në vazhdim.

Kuqezinjtë tashmë kanë nënshkruar me Ruben Loftus-Cheek dhe janë në prag të transferimit të Tijjani Reijnders nga AZ Alkmaar me mesfushorin holandez që pritet t’u nënshtrohet testeve mjekësore në “Clinica La Madonnina” të martën.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Musah ka rënë dakord të nënshkruajë një marrëveshje 2 milionë euro në vit me gjigantët e Serie A, por bisedimet mes kuqezinjve dhe Valencias janë ende në vazhdim, transmeton Klankosova.

Çmimi i kërkuar i Valencias është vendosur në 25 milionë euro, por kuqezinjtë nuk duan të ofrojnë më shumë se 15-20 milionë euro për amerikanin.

Sipas mediave italiane, Milani së shpejti do të bëjë një ofertë prej 18 milionë euro, duke shpresuar se dëshira e lojtarit për t’u transferuar në “San Siro” do t’i bindë gjigantët e La Ligës që të ulin kërkesat e tyre.

Musah ka një pasaportë italiane, kështu që ai nuk do të plotësonte një vend jashtë BE-së.

Kuqezinjtë mund të nënshkruajnë vetëm një lojtar më shumë nga jashtë Evropës këtë verë pas blerjes së Loftus-Cheek.