Mediat siriane raportojnë se Izraeli ka nisur sulme ajrore në aeroportet e Damaskut dhe Aleppos

unnamed-file-716

mediat-siriane-raportojne-se-izraeli-ka-nisur-sulme-ajrore-ne-aeroportet-e-damaskut-dhe-aleppos

mediat-siriane-raportojne-se-izraeli-ka-nisur-sulme-ajrore-ne-aeroportet-e-damaskut-dhe-aleppos

Mediat siriane kanë raportuar se Izraeli ka nisur sulme ajrore mbi aeroportet e Damaskut dhe Alepos.

Mbrojtjet ajrore u përdorën në aeroporte kundër sulmeve sipas mediave lokale.

Ka shqetësime mes qeverive se dhuna mund të përhapet në luftë më të madhe, duke përfshirë fqinjët e Izraelit, Sirinë dhe Libaninë./FrontOnline/