Me diell dhe vranësira, ky është parashikimi i motit për të dielen

unnamed-file-944

me-diell-dhe-vranesira,-ky-eshte-parashikimi-i-motit-per-te-dielen

me-diell-dhe-vranesira,-ky-eshte-parashikimi-i-motit-per-te-dielen

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius, ndërsa ato maksimale do të lëvizin ndërmjet 24 dhe 26 gradë celsius.

“Të dielën do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat në pjesën e parë të ditës, në viset e larta mund të sjellin ndonjë rigë të dobët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit”, ka njoftuar IHMK’ja./Front Online