Lewis Hamilton i brengosur me dominimin e Red Bull-it

unnamed-file-72

Hamilton i brengosur me dominimin e Red Bull-it.

7 herë kampioni i botës Lewis Hamilton nuk po kalon një sezon të mirë me Mercedes-in në Formula 1 sivjet.

Britaniku bashkë me bolidin e Mercedesit kanë pasur gjatë kësaj periudhe shumë ulje e ngritje në formë.

Prandaj kjo i ka dhënë mundësi ekipit të Red Bull-it që të dominoj në kampionat sivjet duke fituar të gjitha garat.

Por Hamilton po parashikon që ky dominim i Red Bull-it dhe Max Verstappen-it nuk do të përfundoj sivjet.

Në një intervistë për Channel 4, ai ka thënë se e sheh ekipin në fjalë duke dominuar minimalisht edhe dy – tri vitet e ardhshme.

Sipas tij për të mirën e këtij sporti duke diskutuar se si mund të punojmë për ta bërë më të mirë.