Kurti: Vuçiqin e bën nervoz demokracia, do të bëhet mbret

unnamed-file-1119

kurti:-vuciqin-e-ben-nervoz-demokracia,-do-te-behet-mbret

kurti:-vuciqin-e-ben-nervoz-demokracia,-do-te-behet-mbret

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se presidentin serb Vuçiq e bën nervoz demokracia.

Ai në një intervistë për “Vecernji list” ka thënë se Vuçiq dëshiron të bëhet mbret.

Ndër të tjerash ai ka thënë se në kufirin Kosovë-Serbi ka baza të ushtrisë serbe “prandaj jemi shumë të kujdesshëm”.

“Ne kemi blerë Bajraktarët, dyfishuam buxhetin e ushtrisë dhe rritëm numrin e ushtarëve. Në kufi janë bazat e ushtrisë serbe, prandaj jemi shumë të kujdesshëm”, tha Kurti.