Kryeministri i Luksemburgut: Për Kosovën dhe Serbinë, kemi një plan në tavolinë që duhet të implementohet

unnamed-file-732

kryeministri-i-luksemburgut:-per-kosoven-dhe-serbine,-kemi-nje-plan-ne-tavoline-qe-duhet-te-implementohet

kryeministri-i-luksemburgut:-per-kosoven-dhe-serbine,-kemi-nje-plan-ne-tavoline-qe-duhet-te-implementohet

Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, ka folur për agresionin e 24 shtatorit që ndodhi në Banjskë të Zveçanit nga një grup i serbëve të drejtuar nga Milan Radoiçiq, ish-nënkryetar i Listës Serbe.

“Për Kosovën dhe Serbinë, ne kemi një plan në tavolinë, që duhet të implementohet”.

Ai, në hyrje të samitit të Komunitetit Politik Evropian, ka folur edhe për zhvillimet në Nagorno-Karabakh.

“Në Azerbajxhan and Armeni, dëgjova që presidenti i Azerbajxhanit nuk është duke ardhur, ne nuk duhet të kemi probleme në kontinentin tonë, kjo mendoj se është në interesin e të gjithëve”, ka thënë Bettel./Klankosova