Kroacia dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës: Autorët urgjentisht të dalin para drejtësisë

unnamed-file-3150

kroacia-denon-sulmin-ndaj-policise-se-kosoves:-autoret-urgjentisht-te-dalin-para-drejtesise

kroacia-denon-sulmin-ndaj-policise-se-kosoves:-autoret-urgjentisht-te-dalin-para-drejtesise

Ministria e Punëve të Jashtme e Kroacisë kanë reaguar pas vrasjes së një polici të Kosovës dhe plagosjes së dy të tjerëve në veri të vendit nga një grup kriminal i armatosur.

MPJ kroate ka shprehur ngushëllime për familjen e policit të vrarë dhe kanë bërë thirrje që atuorët të sillen para drejtësisë.