Këto janë temperaturat për të premten

unnamed-file-1785

keto-jane-temperaturat-per-te-premten

keto-jane-temperaturat-per-te-premten

Për të premten parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, të cilat gjatë pasdites mund të gjenerojnë reshje të izoluara shiu, kryesisht përreth zonave malore, njofton Meteo Kosova.

Era do të fryjë nga veriu me shpejtësi prej 10-34 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri në 12°C, ndërsa ato maksimale prej 22 deri në 26°C. /Front Online