Katër persona përleshen mes vete, njëri prej tyre përfundon në QKUK pasi dyshohet se është vetëlënduar

unnamed-file-15

kater-persona-perleshen-mes-vete,-njeri-prej-tyre-perfundon-ne-qkuk-pasi-dyshohet-se-eshte-vetelenduar

kater-persona-perleshen-mes-vete,-njeri-prej-tyre-perfundon-ne-qkuk-pasi-dyshohet-se-eshte-vetelenduar

Policia ka njoftuar se dje në Prishtinë janë arrestuar tre të dyshuar të cilët ishin përleshur mes vete, ndërsa i dyshuari i katërt dyshohet se është vetlënduar pasi kishte një thikë.

Të dyshuarit pas intervistimit, me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

“LËNDIM I LEHTË TRUPOR – Rr. Xhorxh Bush, Prishtinë 30.09.2023 – 05:40. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovar të cilët pas një mosmarrëveshje janë përleshur fizikisht në mes veti, ndërsa i dyshuari i katërt i përfshirë në rast, dyshohet gjatë përleshjes aksidentalisht është vet-lënduar, pasi kishte në posedim një mjet të mprehtë-thikë dhe është dërguar për tretman mjekësor në QKUK. Të dyshuarit pas intervistimit, me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje. Rasti duke u hetuar.”