Hoti takohet me ambasadorin Szunyog, diskutojnë për situatën politike në vend

unnamed-file-1194

hoti-takohet-me-ambasadorin-szunyog,-diskutojne-per-situaten-politike-ne-vend

hoti-takohet-me-ambasadorin-szunyog,-diskutojne-per-situaten-politike-ne-vend

Deputeti i Lidhjes Demokratike (LDK) Avdullah Hoti është takuar me ambasadorin e Bashkimit Evropian (BE) për Kosovës Tomas Szunyog.

Hoti bëri të ditur se me Szunyog-un kanë biseduar për situatën politike në vend dhe veprimet e nevojshme për daljen nga kriza”.

“LDK-ja gjithmonë ka besuar se koordinimi i plotë i Kosovës me BE-në dhe aleatët e tjerë është esencial për progresin e Kosovës në konsolidimin e shtetësisë në arenën ndërkombëtare dhe integrimin euro-atlantik”, ka thënë ai.

Hoti ka theksuar se veprimet e LDK-së do të jenë gjithmonë “në koordinim me partnerët strategjik për të vazhduar drejt synimeve të përbashkëta”.