Haxhiu e Lushtaku vizitojnë Thaçin dhe të tjerët në Hagë

haxhiu-e-lushtaku-vizitojne-thacin-dhe-te-tjeret-ne-hage

haxhiu-e-lushtaku-vizitojne-thacin-dhe-te-tjeret-ne-hage

haxhiu-e-lushtaku-vizitojne-thacin-dhe-te-tjeret-ne-hage

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Bekim Haxhiu, ka vizituar në Hagë ish-presidentin Hashim Thaçi dhe të tjerët.

Ai bëri të ditur se së shpejti Hysni Gucati, do të jetë së shpejti në Kosovë.

“Bashkë me gjeneralin Nuredin Lushtaku ishim në vizitë dyditore në Hagë te krerët dhe bashkëluftëtarë e UÇK-së. Çdo takim me krerët e UÇK-së është emocionues, domethënës e shpresëdhënës se drejtësia do të triumfoj dhe çlirimtarët do të kthehen fitimtarë në Kosovë”, tha Haxhiu.
Ditëve të fundit ishte raportuar se ish-kreu i veteranëve Hysni Gucati, do të lirohet nga Haga, por ende nuk ka ndonje konfirmim zyrtar.