Haradinaj kujton heroinën Aze Brahimaj: Një nënë luftëtare si ajo, është unike në historinë tonë të re

unnamed-file-370

haradinaj-kujton-heroinen-aze-brahimaj:-nje-nene-luftetare-si-ajo,-eshte-unike-ne-historine-tone-te-re

haradinaj-kujton-heroinen-aze-brahimaj:-nje-nene-luftetare-si-ajo,-eshte-unike-ne-historine-tone-te-re

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar heroinën Aze Brahimaj në 25-vjetorin e përjetësimit.
Haradinaj po ashtu ka kujtuar edhe tre të tjerë të rënë me 3 gusht 1998.

“Në 25 – vjetorin e rënies, nderojmë heroizmin e nënës Aze, e gjithashtu sakrificën e nënës së saj Zize Syla dhe të rënëve të tjerë të 3 gushtit 1998, Idriz Gucati, Sejdi e Arif Kasumaj.”, ka thënë Haradinaj.

Postimi i plotë:

Në 25 – vjetorin e rënies, nderojmë heroizmin e nënës Aze, e gjithashtu sakrificën e nënës së saj Zize Syla dhe të rënëve të tjerë të 3 gushtit 1998, Idriz Gucati, Sejdi e Arif Kasumaj.

Një nënë luftëtare si ajo, është unike në historinë tonë të re dhe sot kur e kujtojmë me pietet, duhet të vëmë në pah se lavdia e UÇK-së nuk do ta kishte përmasën që e ka pa nënat tona të papërkulura.

Trimëria, guximi dhe vendosmëria e saj deri në vetëmohim, e bën të veçantë dhe të paharruar në kujtimin e brezave.