Haradinaj: Ju që e doni Kosovën, binduni se shkarkimi i Kurtit është detyrë kombëtare

haradinaj:-ju-qe-e-doni-kosoven,-binduni-se-shkarkimi-i-kurtit-eshte-detyre-kombetare

haradinaj:-ju-qe-e-doni-kosoven,-binduni-se-shkarkimi-i-kurtit-eshte-detyre-kombetare

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka dalë me një reagim sërish ku thirr për shkarkimin e kryeministrit Kurti pas arrestimeve të sotme lidhur me aferën e rezervave shtetërore.

Ai thotë se Kurti po e lufton sistemin e drejtësisë së vendit e vet për “dosllarët” e krimit dhe mediat e vendit e vet që “po ia zbulojnë hajnitë”.

“Ç‘është ky kryeministër që e lufton sistemin e drejtësisë të shtetit të vet e i mbron “dosllarët” e krimit! Ç’është ky njeri që e sulmon median e shtetit ku vet është kryeministër, veç pse ato ia zbulojnë hajnitë e miqtë matrapazë! Ky njeri që vjedhjen e bukës së popullit, mundohet ta mbulojë me “borën e parvjeme”! Çka duhet të ndodhë tjetër që ju që keni votë, që keni za, që keni mendje e zemër dhe që e doni Kosovën, të bindeni se shkarkimi i këtij njeriu, sot është detyrë kombëtare!”, ka shkruar ai në Facebook.