Gratë e opozitës bëhen bashkë në konferencë, adresojnë një varg kritikash ndaj Besnik Bislimit

unnamed-file-717

grate-e-opozites-behen-bashke-ne-konference,-adresojne-nje-varg-kritikash-ndaj-besnik-bislimit

grate-e-opozites-behen-bashke-ne-konference,-adresojne-nje-varg-kritikash-ndaj-besnik-bislimit

PDK, LDK dhe AAK kanë adresuar një varg kritikash ndaj zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, siç thanë për izolimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare.

Pas dështimit të mbledhjes së Komisionit për integrime, ku mungoi Bislimi, deputetet e tri partive opoziare, Blerta Deliu nga PDK, Rrezarta Krasniqi nga LDK, dhe Time Kadrijaj nga AAK thanë se ai dhe Kurti i kanë sjell vetëm sanksione Kosovës për shkak të politikave të gabuara.

Ndryshe, në sallën ku deputetët opozitarë po prisnin të fillonin mbledhjen në të cilën ishte paraparë të raportonte zëvendëskryeministri Bislimi, deputetët e PDK-së vendosën disa fotografi të tij, duke hedhur shishe në seancën e javës së kaluar.