Gjimnazi “Xhevdet Doda” me telegram ngushëllimi për 18-vjeçaren që vdiq pasi ra nga një ndërtesë në Prishtinë

unnamed-file-792

gjimnazi-“xhevdet-doda”-me-telegram-ngushellimi-per-18-vjecaren-qe-vdiq-pasi-ra-nga-nje-ndertese-ne-prishtine

gjimnazi-“xhevdet-doda”-me-telegram-ngushellimi-per-18-vjecaren-qe-vdiq-pasi-ra-nga-nje-ndertese-ne-prishtine

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në rrugën ‘Sali Nivica’ në Prishtinë, ku një vajzë e re ka humbur jetën pasi ka rënë nga lartësia e një ndërtese. E për vdekjen e saj policia ka hapur rast “Hetim i vdekjes”.

Për vdekjen e 18-vjeçares kanë shprehur ngushëllime edhe Gjimnazi “Xhevdet Doda” në Prishtinë, ku e ndjera ishte ish-nxënëse e kësaj shkolle.

“Njoftim: Me pikellim te thelle, morrem lajmin per ndarjen tragjike nga jeta, te ish-nxeneses sone Albina Gashi. Ju shprehim ngushellime te gjithe familjareve, shokeve/shoqeve, dhe gjithe stafit te shkolles. Me respekt, Drejtoria e shkolles”, thuhet në telegramin e ngushëllimit.