Gjendet në Kosovë Mercedesi me vlerë rreth 100 mijë euro, kërkohej nga autoritetet e Zvicrës

unnamed-file-1736

gjendet-ne-kosove-mercedesi-me-vlere-rreth-100-mije-euro,-kerkohej-nga-autoritetet-e-zvicres

gjendet-ne-kosove-mercedesi-me-vlere-rreth-100-mije-euro,-kerkohej-nga-autoritetet-e-zvicres

Është gjetur dhe konfiskuar vetura e tipit Mercedes (vlera e përafërt e saj mbi 100 000 €) e cila ishte në kërkim nga autoritetet e Zvicrës, njofton policia.

Policia e Kosovës njofton se ka pranuar një informacion nga autoritetet e Policisë Federale të Zvicrës në lidhje me dyshimin se një veturë e llojit Mercedes e cila ishte në kërkim nga autoritetet zvicerane, mund të jetë në territorin e Republikës së Kosovës, më pas e njëjta u gjet.

Rasti është duke u trajtuar konform procedurave ligjore nga njësitë përkatëse policore.

Postimi i plotë i policisë: