Gjendet i vdekur një person në banesën e tij në Obiliq

unnamed-file-344

gjendet-i-vdekur-nje-person-ne-banesen-e-tij-ne-obiliq

gjendet-i-vdekur-nje-person-ne-banesen-e-tij-ne-obiliq

Një person është gjetur i vdekur në banesën e tij në Obiliq.

Sipas policisë, dera e banesës së viktimës është hapur nga zjarrfikësit.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

“Rr. Adem Jashari, Obiliq 19.07.2023 – 00:20. Njësitë policore pas marrjes së informatës nga dëshmitarja, se viktima mashkull kosovar nuk është duke u përgjigjur në telefon, së bashku me njësinë e zjarrfikësve, me forcë kanë hapur derën e banesës së viktimës dhe të njëjtin e kanë gjetur në shtrat pa shenja jete, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin e policisë.