Gërvalla takon për herë të parë homologun shqiptar, flasin për thellim raportesh

unnamed-file-1001

gervalla-takon-per-here-te-pare-homologun-shqiptar,-flasin-per-thellim-raportesh

gervalla-takon-per-here-te-pare-homologun-shqiptar,-flasin-per-thellim-raportesh

Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz, ka zhvilluar takimin e parë me ministrin e ri të Shqipërisë, Igli Hasani, i cili do të pasojë si kryediplomat Olta Xhaçkën.

Gërvalla ka thënë se kanë pasur një bisedim tepër të mirë me Hasnanin, duke thënë se mes Kosovë dhe Shqipërisë ka shumë gjëra të përbashkëta dhe shumë mundësi.

Ajo ka thënë se ka shumë punë për t’u bërë sëbashku dhe ka shtuar se mezi pret për thellim të raportit special në mes të dy vendeve dhe mes njerëzve të dy shteteve.

Great first encounter with my new colleague @IgliHasani from 🇦🇱.

So much in common, so many common opportunities. So much to work on, bashkë. Looking forward to further deepening our special relationship, between the two countries and our people in 🇦🇱 & 🇽🇰.

🇽🇰❤🇦🇱 pic.twitter.com/fZXDDfppuX

— Donika Gërvalla-Schwarz (@gervallaschwarz) September 22, 2023