Fillon faza e tretë e procesit të dezinfektimit në Prishtinë

unnamed-file-179

fillon-faza-e-trete-e-procesit-te-dezinfektimit-ne-prishtine

fillon-faza-e-trete-e-procesit-te-dezinfektimit-ne-prishtine

Gjatë ditës së djeshme në Komunën e Prishtinës ka filluar faza e tretë të dezinfektimit hapësinor.

Kështu ka bërë të ditur përmes një njoftimi në rrjetin social në Facebook, Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, Izet Sadiku

Sipas Sadikut, kanë rritur ekipet në teren dhe ato monitoruese.“Do të jemi në çdo lagje, në çdo rrugë, çdo mbrëmje” – ka shkruar drejtori Sadiku.

Po ashtu ai ka shpërndarë edhe një video gjatë kohës kur ekipet po kryejnë procesin e dezinfektimit në Prishtinë.