E papritur: Maldini pritet të bëhet drejtor sportiv te gjiganti europian

unnamed-file-103

Maldini pritet të bëhet drejtor sportiv te gjiganti europian.

Paolo Maldini gati për aventurën e rradhës.

Legjenda e Rosonerëve, Paolo Maldini u largua nga Milani pas mosmarrëveshjeve me drejtuesit e klubit.

Maldini u emërua drejtor sportiv te Milani në vitin 2018 dhe arriti që ta rikthejë skuadrën në majat e futbollit italian duke e fituar Scudetton.

Përveç suksesit në Serie A, Milan sezonin e shkuar arriti në gjysmëfinalet e Champions League.

Tani 55-vjeçari është i gatshëm për aventurën e rradhës dhe sipas Corriere dello Sport, Maldini është pranë emërimit si drejtor sportiv te PSG.

Parisienët janë të gatshëm t’ia besojnë Maldinit rrolin e drejtorit sportiv dhe marrëveshja pritet të arrihet ditët në vijim.