Digjen disa vetura në Gllogjan të Deçanit

unnamed-file-969

digjen-disa-vetura-ne-gllogjan-te-decanit

digjen-disa-vetura-ne-gllogjan-te-decanit

Disa vetura janë djegur në Gllogjan të Deçanit, gjatë mesditës së shtunës.

Rastin . e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova, i cili tregoi se rasti është duke u hetuar.

“Dje rreth orë 12:40, Policia është njoftuar nga një qytetar se ne fshatin Gllogjan- Deçan janë duke u djegur disa vetura. Policia menjëherë kanë dal në vendngjarje, gjithashtu edhe zjarrfikësit dhe është bërë lokalizimi i zjarrit, rasti mbetet të hetohet”, u shpreh Rugova.